Kurs online

NIE BÓL SIĘ

DROGA KU WOLNOŚCI OD BÓLU I LĘKU

CENA: 555zł

OPIS

Zapraszam Cię na 3 tygodniowy kurs, podczas którego przejdziemy drogę do wyzwolenia z kleszczy lęku i bólu. Kurs obejmuje siedem spotkań na żywo + prywatną grupę na Facebooku oraz dodatkowe materiały audio i ćwiczenia do wykonania.

Daty spotkań na kursie: 26.09, 29.09, 2.10, 5.10, 8.10, 11.10, 14.10, start o godz. 19.00. Wszystkie sesje będą nagrywane i udostępniane dzień po spotkaniu. Nie trzeba uczestniczyć na żywo, jeśli dla kogoś nie jest to możliwe. Nagrany kurs będzie dostępny do obejrzenia przez 6 miesięcy.

Czy te kurs jest dla mnie?

Czy towarzyszy Ci w życiu lęk, ból i różne objawy z ciała, fobie? Czy jest z Tobą coś, czego nigdy nie chciałaś/łeś ale przyszło i nie chce odejść? Czy czujesz, że stres dosłownie Cię pożera, przejmuje kontrolę nad całym ciałem?

Kurs kierowany jest do osób, dla których lęk, napady paniki, ból funkcjonalny i różne, niewyjaśnione objawy z ciała stały się codziennym towarzyszem.

Na pewnym etapie Twojego życia, może bardzo dawno temu w dzieciństwie spotkał Cię jakiś cios, silne zranienie, lub długotrwały stres. Było to tak silne, że niewiele zabrakło, a zniszczyło by Cię totalnie. Ale tak się nie stało, bo całe Twoje ciało z mózgiem na czele zrobiło co mogło, by pomóc Ci przetrwać. Korzystało z tego co było wówczas dostępne w zakresie Twoich zasobów i umiejętności. Może mózg kierował uwagę na poszukiwanie zagrożenia tworząc błędne koło lęku, które przyjęło postać stanów lękowych, napadów paniki, fobii, nadwrażliwości czy braku wiary w siebie. Może szukając ukojenia od napięcia i ucieczki od bólu emocjonalnego ciało zaczęło manifestować różne objawy, takie jak ból, napięcie mięśniowe, zaburzenia trawienia (IBS, biegunki, zaparcia), chroniczne zmęczenie, różne choroby przewlekłe. Może masz objawy, których nie udało się wyjaśnić medycznie.

Tak powstały mechanizmy obronne, które są z Tobą do dziś. Długo utrzymujące się napięcie doprowadziło do rozregulowania ośrodkowego układu nerwowego, który cały czas funkcjonuje w trybie przetrwania (walki/ucieczki). Twoje ciało nie wie, że jest już bezpieczne. Nie wie, że te mechanizmy nie są już potrzebne. W czasie gdy powstawały te mechanizmy ukształtował się Twój system przekonań – „oprogramowanie”, które nie zaktualizowało się od lat. Te przekonania podtrzymują cierpienie i reakcje obronne. Obecność tych objawów sugeruje też, że w Twoim życiu, tu i teraz, dzieje się coś, co przypomina zranienia z przeszłości.

Twoje ciało chce się uwolnić. Życie opanowane lękiem i bólem jest wykańczające, być może już czujesz się tym zmęczona/y. Lęk i objawy z ciała to sygnały, wołanie o pomoc, o zwrócenie uwagi, to lekcje o Tobie.

Podczas kursu przeprowadzę Cię przez drogę rozpoznania Twoich mechanizmów obronnych, ukrytych pod nimi emocji i systemów przekonań. Będziemy uczyć się rozpoznawać sygnały z ciała, by znów się z tym ciałem połączyć. I w końcu, będziemy wychodzić z trybu przetrwania, wyciszać układ nerwowy, by znów poczuć się bezpiecznie. By odzyskać wolność. By odzyskać siebie.

Możliwe jest życie bez lęku, bez napięć, niepotrzebnego bólu i manifestacji z ciała.

Będziemy spotykać się online przez 3 tygodnie, na dwugodzinnych spotkaniach na żywo na platformie ZOOM. Wraz z rozpoczęciem kursu ruszy prywatna grupa na Facebooku, gdzie będziemy ze sobą w stałym kontakcie.

! Pamiętaj, że kurs nie zastępuje leczenia. Jeśli zmagasz się z ostrymi objawami, które uniemożliwają Ci funkcjonowanie wybierz psychoterapię (zapraszam na terapię indywidualną), konsultację psychiatryczną/medyczną.

Zależy mi na stworzeniu bezpiecznej i komfortowej przestrzeni dla Was, dlatego liczba miejsc na kurs jest ograniczona.

Wszelkie pytania kieruj na: psychologiabolu@protonmail.com

Do zobaczenia na ścieżce do wolności,

Anna Marków